Documentaire: Palestina bestaat niet omkaderd door poëzie en muziek
Programma:
- Korte inleiding: wat betekent de erkenning van de Palestijnse staat door westerse landen, en waarom is de tweestatenoplossing onmogelijk?
- Documentaire: Palestina bestaat niet (2019 - 50 minuten - Nederlands gesproken)
- Palestijnse poëzie van Mohammed Alnajjar en Mahmoud Darwish
- Live muziek op oed door Geert Viaene en percussie door Said Aryan
Inschrijven gewenst via
Over de documentaire:
Ten gevolge van de Nakba (grote ramp) die gepaard ging met de stichting van Israël in 1948, zijn meer dan 700.000 Palestijnen uit hun dorpen en steden moeten vluchten. Ze namen enkel het hoogstnodige mee, gezien ze erop rekenden dat ze na enkele weken zouden kunnen terugkeren naar hun huizen. Maar tot op vandaag is die terugkeer onmogelijk, hoewel dat een absoluut humanitair en internationaal erkend recht is.
Enkele van deze vluchtelingen kwamen na vele omzwervingen in Nederland terecht, ze vonden er weinig begrip want niemand was geïnteresseerd in hun verdrietige verhaal en door de geframede berichtgeving van de media ging de sympathie vooral uit naar Israël. Ondanks de vele archeologische en genetische bewijzen, ontkent Israël het bestaan van Palestina en het Palestijnse volk. Onderzoeksjournalist Simone Tangelder volgde vier Palestijnse Nederlanders die hun vaderland in 1948 zijn ontvlucht en vertellen over hun leven en hun verlangen om terug te keren, voor de oudsten onder hen wordt die kans steeds kleiner….
Overzicht
-
Datum en tijddonderdag 22 januari 2026 - 19:00
-
OrganisatorDe Brug Centrum voor het Vrije Denken
-
Inschrijven via
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. -
LocatieDe Brug Centrum voor het Vrije Denken